Statistieken van de sieradenmarkt (2023)


Statistieken van de sieradenmarkt

Sieraden zijn een van de pijlers van de huidige mode-industrie.

Hoewel mensen al millennia lang sieraden als accessoire dragen, blijft het wereldwijd een van de populairste en meest geliefde categorieën in de mode.

Met opties die variëren van enkele van de mooiste en duurste ontwerpen tot de wereld van fast fashion, vol met goedkope en bijna wegwerpartikelen, is de enorme omvang van de sieradenmarkt vandaag de dag niet verwonderlijk.

Laten we eens kijken naar Een diepgaande analyse van de huidige statistieken van de sieradenmarkt en de antwoorden op de meest relevante vragen over de demografie en het koopgedrag van sieradenkopers.

Sieradenstatistieken (selectie van de redactie)

  • Omvang van de sieradenmarkt: De wereldwijde sieradenmarkt heeft momenteel een waarde van $ 340 miljard.
  • Omvang van de online sieradenmarkt: De totale online sieradenmarkt heeft momenteel een waarde van $ 57 miljard.
  • Marktgrootte Verenigde Staten: De Amerikaanse sieradenmarkt heeft momenteel een waarde van $ 69 miljard. Dat is 20% van de totale wereldwijde sieradenmarkt.
  • Marktgrootte Europa: De Europese sieradenmarkt heeft momenteel een waarde van $ 34,7 miljard ( 32,2 miljard).
  • CAGR sieradenmarkt: Kijkend naar de gegevens tussen 2014 en 2022, groeit de sieradenmarkt jaarlijks met 6,96%.
  • CAGR online sieradenmarkt: Van 2011 tot 2019 groeide de online sieradenmarkt met gemiddeld 8,64% per jaar. Van 2020 tot 2027 wordt een samengestelde jaarlijkse groei van 19,56% verwacht.
  • Meest actieve kopers: Getrouwde vrouwen van 25-34 jaar met een gemiddeld salaris kopen de meeste sieraden.
  • Grootste besteders: Mensen met een hoog inkomen in de leeftijdscategorie 45-54 jaar geven het meeste geld uit aan sieraden, namelijk $ 304,60 per jaar.
  • Gemiddelde Amerikaanse consument: Wat betreft winkelgewoonten in de Verenigde Staten, geeft de gemiddelde Amerikaan een bescheiden $ 78,14 per jaar uit aan sieraden.
  • Bestverkochte Sieraden: Hoewel kettingen wereldwijd de best presterende sieradencategorie zijn, geven vrouwen de voorkeur aan oorbellen boven andere sieraden.
  • Gemiddelde prijs: Gegevens van 117 verschillende juweliers tonen aan dat de gemiddelde verkoopprijs voor sieraden $ 804 is.
  • Winstmarge: Gegevens uit 2020 en 2021 van twee van de grootste juweliers ter wereld (Signet Jewelers en Tiffany & Co.) tonen aan dat de gemiddelde winstmarge op sieraden 116% is. Dat is 2,16 keer de oorspronkelijke aanschafprijs plus de mogelijke marketingkosten van sieraden.
  • Meest gezocht: Kijkend naar gegevens tussen 2017 en 2022, is de meest gezochte sieradencategorie ringen, waarbij verlovingsringen de populairste ringgerelateerde zoekopdracht op Google zijn.

Grootte van de sieradenmarkt

Hoe groot is de sieradenmarkt?

Volgens Grand View Research bedraagt ​​de wereldwijde waarde van de sieradenmarkt in 2023 USD 340,69 miljard. Dit cijfer is gebaseerd op gegevens van eind 2022.

Marktwaarde van sieraden
  • Ter vergelijking: in 2014 werd de wereldwijde sieradenmarkt gewaardeerd op 157 miljard dollar.
  • In de afgelopen negen jaar is de marktwaarde van sieraden met 183 miljard dollar gegroeid, meer dan verdubbeld.

Sterker nog, deze cijfers hebben sieraden tot een van de snelstgroeiende segmenten in de mode gemaakt in de afgelopen vijf jaar.

Laten we deze cijfers eens ontcijferen.

Hoe zit het met online sieraden? markt?

Met een omzet van $57,4 miljard via e-commerce, vindt ongeveer 16,7% van alle sieradenverkopen online plaats.

Marktaandeel online sieraden

Ter vergelijking: in 2021 vertegenwoordigden online verkopen ongeveer 8,1% van de wereldwijde sieradenverkopen. Dit betekent dat de overgang van fysieke winkels naar e-commerce de afgelopen jaren wijdverbreid is geweest. Aangezien e-commerce goed is voor 20,8% van alle detailhandelsverkopen, heeft de sieradenmarkt een iets langzamere overgang naar online doorgemaakt dan het gemiddelde product. De wereldwijde online sieradenmarkt zal naar verwachting in 2027 een omvang van $ 117,3 miljard bereiken. Dit betekent dat de online sieradenmarkt naar verwachting een samengestelde jaarlijkse groei van 19,56% zal laten zien. Welk land geeft het meeste uit aan sieraden? Met een uitgave van USD 111,5 miljard koopt, produceert en consumeert China de meeste sieraden.

Land Marktwaarde sieraden (USD) % van de totale sieradenmarkt
1. China $141,1 miljard 41,5%
2. Verenigde Staten $69,15 miljard 20%
3. India $51,44 miljard 15%
4. Hong Kong $12,29 miljard 3,6%
5. Japan $11,96 miljard 3,5%
6. Russische Federatie $10,88 miljard 3,2%
7. Turkije $9,52 miljard 2,8%
8. Canada $8,92 miljard 2,5%
9. Duitsland $6,78 miljard 2%
10. Verenigd Koninkrijk $6,63 miljard 1,95%

De Verenigde Staten, met een waarde van $69,1 miljard, zijn de op één na grootste juwelenmarkt ter wereld, terwijl India de derde grootste juwelenmarkt is met $51,4 miljard.

Hoe groot is de juwelenmarkt in de VS?

De juwelenmarkt in de Verenigde Staten heeft momenteel een waarde van $69 miljard.

  • Het is het op één na grootste land qua waarde van de juwelenmarkt, alleen overtroffen door de gigantische juwelenmarkt van $141,1 miljard in China.
  • De Amerikaanse juwelenmarkt is momenteel 51,1% kleiner dan de juwelenmarkt in het Verenigd Koninkrijk. China.
  • De Amerikaanse sieradenmarkt is echter meer dan twee keer zo groot (111%) als de Europese sieradenmarkt.

De online sieradenmarkt in de Verenigde Staten heeft een waarde van $9,8 miljard, wat betekent dat 14,2% van alle sieradenverkopen in de VS online plaatsvindt.

Hoewel de Amerikaanse sieradenmarkt slechts 20% van de wereldwijde sieradenmarkt vertegenwoordigt, vindt 38,18% van alle online verkopen wereldwijd plaats in de VS.

Hoe zit het met de waarde van de sieradenmarkt in Europa?

Volgens Statista heeft de huidige Europese sieradenmarkt een waarde van US$34,73 miljard (EUR32,2 miljard).

  • Dit cijfer is een stijging van 7,1% ten opzichte van het voorgaande jaar, toen Europa een omzet genereerde van [bedrag ontbreekt in de originele tekst]. De omzet van het sieradensegment bedroeg 32,42 miljard dollar (30,06 miljard euro). 27% van de sieradenmarkt in Europa is afkomstig van de luxegoederenmarkt, terwijl de resterende 73% bestaat uit niet-luxegoederen. Wat is het groeipercentage van de sieradenmarkt? Op basis van marktgegevens van 2014-2022 bedraagt ​​het huidige samengestelde jaarlijkse groeipercentage (CAGR) van de wereldwijde sieradenmarkt 6,96%. div text-align center;>Vergelijking van de groeicijfers van de sieradenmarkt

De geschatte groeicijfers voor de wereldwijde sieradenmarkt variëren van 3,1-8,5%, wat ons een gemiddelde geschatte jaarlijkse groeiverwachting van 5,8% CAGR oplevert van 2022-2030.

  • De online sieradenmarkt daarentegen heeft een gemiddelde jaarlijkse groei van 8,64% gekend gedurende 2011-2019. Naar verwachting zal de markt tot 2027 groeien met een samengesteld jaarlijks groeipercentage van 19,56%.

Bronnen: GrandViewResearch, FashionUnited, Statista 1, Statista 2, Statista 3, Statista 4DigitalCommerce360, OberloRichDiamondsWorldStopExports, Wereldbank

Belangrijkste demografische gegevens van de sieradenmarkt

Wie koopt de meeste sieraden?

Zoals vermeld in het marktonderzoek naar sieraden van GWI, kopen getrouwde vrouwen met een gemiddeld inkomen tussen de 25 en 34 jaar de meeste sieraden, terwijl mensen van 45 tot 54 jaar met een jaarinkomen van $ 200.000 het meeste geld aan sieraden uitgeven.

Kopers van sieraden naar geslacht
  • 44% van de mannen heeft in hun leven sieraden gekocht, vergeleken met 56% van de vrouwen.
  • Wat betreft de burgerlijke staat werd 55% van alle sieradenaankopen gedaan door gehuwde mensen. Alleenstaanden waren goed voor 30% van de wereldwijde uitgaven aan sieraden, terwijl mensen met een relatie slechts 12% voor hun rekening namen. 22% van alle sieradenkopers is tussen de 35 en 44 jaar oud, terwijl slechts 4% sieraden koopt na hun 55e.
    Kopers van sieraden per burgerlijke staat

    Als het gaat om landen met de hoogste omzet in sieraden per hoofd van de bevolking, is Hongkong duidelijk het centrum van de sieradenindustrie met een duizelingwekkende jaarlijkse omzet van US$ 1288,4 per hoofd van de bevolking.

    Land Jaarlijkse omzet in sieraden per hoofd van de bevolking (USD)
    1. Hongkong $ 1288,4
    2. Singapore $439,6
    3. Verenigde Staten $187,4
    4. Canada $173,3
    5. Australië $142,07
    6. Turkije $90,4
    7. Italië $84,9
    8. China $79,6
    9. Verenigd Koninkrijk $78,99
    10. Republiek Korea $77,2

    Welke leeftijdsgroep koopt de meeste sieraden?

    Wat betreft leeftijdsdemografie geeft de leeftijdsgroep van 45-54 jaar het meest uit aan sieraden, met een gemiddelde jaarlijkse uitgave van US$ 304,6 per consument.

    Jaarlijkse uitgaven aan sieraden

    Gemiddelde
    Amerikaans
    Leeftijd
    26-41
    Leeftijd
    45-54
    Amerikaans
    huishouden

    Wat betreft de totale uitgaven aan sieraden per leeftijdsgroep, zijn mensen tussen de 25 en 34 jaar de meest actieve sieradenkopers, goed voor 35% van alle sieradenverkopen wereldwijd.

    De op één na grootste leeftijdsgroep is de jeugd (16-24 jaar), Dit vertegenwoordigt 27% van de totale uitgaven aan sieraden.

    Kopers van sieraden per leeftijdsgroep
    • Interessant is dat jongeren tussen de 16 en 34 jaar 62% van alle sieradenkopers uitmaken.
    • Daarentegen vertegenwoordigt de oudere helft van de bevolking (45 jaar en ouder) slechts 16% van de wereldwijde sieradenkopers.

    Gemiddelde jaarlijkse uitgaven aan sieraden in Amerika

    Volgens gegevens verzameld tussen 2018 en 2020 geeft de gemiddelde Amerikaan $ 78,14 per jaar uit aan sieraden, terwijl Het gemiddelde Amerikaanse huishouden geeft maar liefst $434,30 per jaar uit aan sieraden.

    Hoeveel de gemiddelde Amerikaan jaarlijks aan sieraden uitgeeft tijdens werkuren
    • In 2020 gaf de gemiddelde Amerikaan 35% minder uit aan sieraden dan het jaar ervoor.
    • In de periode van vier jaar tussen 2016 en 2020 stegen de uitgaven van Amerikaanse huishoudens aan sieraden met in totaal 15,3%.
    • Volgens gegevens van Trading Economics verdienen Amerikanen $ 27,07 per uur. Dit betekent dat de gemiddelde Amerikaan jaarlijks voor 2,9 werkuren aan sieraden koopt.

    Hoeveel geven millennials uit aan sieraden?

    Op basis van gegevens uit de Verenigde Staten geeft de gemiddelde millennial jaarlijks $203 uit aan sieraden.

    Dit bedrag is berekend door de totale uitgaven aan sieraden in de VS (gemiddelde uitgaven aan sieraden per hoofd van de bevolking in de VS $78,14 x het aantal inwoners van de VS: 329 miljoen) te vermenigvuldigen met de totale uitgaven aan sieraden per hoofd van de bevolking. waarbij het percentage van de wereldwijde uitgaven aan sieraden door millennials (57%) wordt gedeeld door het aantal millennials in de VS (72,1 miljoen). In de VS geeft de gemiddelde millennial 157,9% meer uit aan sieraden dan de gemiddelde Amerikaan. Hoewel millennials slechts 23% van de wereldbevolking uitmaken, zijn ze verantwoordelijk voor 57% van alle wereldwijde uitgaven aan sieraden.

Welke leeftijdsgroep draagt ​​de meeste sieraden?

Als het gaat om het dragen van sieraden, zijn jongeren en jongvolwassenen het meest enthousiast.

De cijfers bevestigen de populariteit van sieraden onder jongvolwassenen, aangezien de leeftijdsgroep van 16-44 jaar 82% van alle sieradenaankopen wereldwijd vertegenwoordigt.

Dit betekent niet per se dat ouderen geen sieraden graag dragen. Misschien hebben ze hun favoriete sieraden al gekocht en richten ze zich nu vooral op het dragen van hun kostbare bezittingen.

Bronnen: GWI, Statista 1, Statista 2EdahnGolan, TradingEconomicsWorldEconomicForum

id="popular-jewelry-types">Meest populaire sieradensoorten

Welk type sieraden verkoopt het meest?

Volgens onderzoek kopen vrouwen het liefst oorbellen, terwijl mannen het meest van kettingen houden. Als we de hele bevolking bekijken, zijn kettingen de bestverkochte sieradencategorie.

Marktaandeel online sieraden
  • 87% van de vrouwen zegt regelmatig oorbellen te dragen, terwijl 64% dagelijks een ketting draagt ​​en 47% een armband.
  • Verrassend genoeg draagt ​​slechts ongeveer de helft van alle vrouwen (53%) dagelijks ringen.

Wat is het populairste sieraad van vandaag?

Als we kijken naar de brede sieradencategorieën, zijn kettingen het populairste sieraad van vandaag.

Volgens een onderzoek uit 2019, gebaseerd op 1003 respondenten in In Frankrijk waren ringen het meest gedragen sieraad (60%), gevolgd door kettingen (57%). Hieronder vindt u gedetailleerde gegevens over de populariteit van sieraden per categorie:

  • Kettingen: Het populairste type ketting is een solitaire hanger (64% geeft hier de voorkeur aan boven elke andere kettingstijl), terwijl 66% van de vrouwen de voorkeur geeft aan een aparte ketting en hanger, en 34% de voorkeur geeft aan een ketting die eraan vastzit.
  • Oorbellen: 70% van de vrouwen geeft de voorkeur aan een ronde steen in hun oorstekers, en met 41% die kiest voor 1-1,5 karaat boven elke andere steengrootte, zijn de meest gewilde oorbellen oorstekers met een ronde diamant van 1 karaat.
  • Armbanden: Statista

    Prijzen en kosten van sieraden

    Hoeveel kosten sieraden?

    Volgens gegevens verzameld bij 117 Amerikaanse juweliers in september 2016 bedraagt ​​de gemiddelde verkoopprijs voor sieraden $804 en de mediaanprijs $350.

    Rekening houdend met de gemiddelde gecombineerde brutowinstmarge van de twee grootste juweliers ter wereld, Signet Jewelers & Met een marktaandeel van 49,1% bij Tiffany & Co. (recent overgenomen door LVMH) kunnen juweliers verwachten dat ze gemiddeld $394 betalen voor een sieraad en $172 voor een sieraad met een mediane prijs voordat ze het te koop aanbieden. De studie uit 2016 keek alleen naar sieraden in de Verenigde Staten met een prijs tussen $40 en $10.000 en sloot verlovingsringen en trouwringen uit. Aangezien de overgrote meerderheid van de verkochte sieraden echter is gemaakt van edelmetalen zoals goud en zilver (wereldwijd geprijsde grondstoffen), en de twee grootste juweliers een aanzienlijk deel (~5%) van de wereldwijde sieradenmarkt vertegenwoordigen, geeft dit een vrij duidelijk beeld van de totale kosten van sieraden wereldwijd. Nu we weten hoeveel sieraden kosten, laten we eens kijken wat mensen daadwerkelijk bereid zijn te betalen voor hun sieraden.

    (AANKOOPKOSTEN PRODUCT + VERWACHTE MARKETINGKOSTEN PER VERKOCHTE UNIT) x 2,16

    • Als u overweegt een sieradenbedrijf te starten, kunt u verwachten uw sieraden te verkopen met een winstmarge van 60-170% op de oorspronkelijke aankoopprijs (inclusief eventuele marketingkosten).
    Gemiddelde winstmarge in de sieradenmarkt

    Als we kijken naar de grootste en meest succesvolle sieradenbedrijven ter wereld, zien we dat Tiffany & Tiffany Co heeft een brutowinstmarge van 62,22% (2016-2020), en Signet Jewelers heeft een brutowinstmarge van 35,98% in dezelfde periode. Bronnen: NationalJeweler, YahooFinance, Winst- en verliesrekening van Tiffany Co. Beleggen, CSIMarket, Statista 1, Statista 2, Statista 3

    Welk soort sieraden is het meest trendy?

    Volgens de zoektrends van Google zijn ringen de meest trendy sieradencategorie ter wereld.

    • Dit wordt bevestigd door de gegevens van Keyword Planner, waaruit blijkt dat ringen het meest gezochte sieraden-gerelateerde onderwerp op Google zijn, met gemiddeld meer dan 2,2 miljoen maandelijkse zoekopdrachten in de periode 2020-2022.
    • Interessant is dat de op één na populairste sieradencategorie, volgens Keyword Planner, verlovingsringen zijn met gemiddeld 1,8 miljoen maandelijkse zoekopdrachten.

    Hoe zit het met sieraden in de VS? market?

    The United Stated jewelry market mirrors the global jewelry market, meaning that the most fashionable jewelry type in the US is also rings, closely followed by earrings as the second most popular type of jewelry.

    Another popular jewelry category today is pearls. As reported by Vogue, pearl jewelry has seen a +156% increase in searches in 2020 when compared to the previous year.

    Sources: Google 1, VogueGoogle 2

    Conclusion

    That’s a wrap for my roundup of jewelry market statistics.

    The sheer size of the jewelry market is what impressed me the most - and the fact that it's still growing. Also, the amount of data available about the global jewelry market on the internet is colossal.

    If you didn't find something you desperately needed from my article, searching the internet for any free data or purchasing an in-depth jewelry market analysis from an authoritative source are your two best alternatives.

    For now, thanks for reading.

    Gerelateerde berichten

    Halskettingen: De ultieme gids
    Halskettingen: De ultieme gids
    Necklaces are one of the most popular jewelry categories in the world. The history of jewelry and necklaces goes way back. In fact, according to the International Gem Society, t...
    Lees meer
    Huggie-oorbellen: wat zijn het en waarom zijn we er zo dol op?
    Huggie-oorbellen: wat zijn het en waarom zijn we er zo dol op?
    Huggie Earrings: What Are They & Waarom we er dol op zijn Iedereen weet wel wat huggie-oorbellen zijn, toch? Deze veelzijdige en nauwsluitende oorbellen zijn de laatste ...
    Lees meer
    Bewaar sieraden als een professional: tips voor thuis en op reis
    Bewaar sieraden als een professional: tips voor thuis en op reis
    Sieraden opbergen als een professional: Tips voor thuis en op reis Ben je het zat om steeds oorbellen kwijt te raken of kettingen uit de knoop te moeten halen? Misschien zoe...
    Lees meer


Search